Produkty


Řezací kotouče, kotouče flex a lamelové kotouče
Použití pro řezání, rozbrušování, drážkování a broušení různých materiálů. Pro úhlové brusky běžné rozměry průměr 115, 125 , 150 , 180 , 230 mm. Pro frikční pily průměr 250, 300, 350, 400, 500 a 600mm. Pracovní rychlost 80 m/s, případně 100 m/s.

Kotouče s keramickou vazbou
Široký sortiment výrobků. Rozměry od 5mm do 1600mm. Tvary ploché, zkosené, kuželové, válcové, s vybráním, miskové, hrncovité apod. Pracovní rychlost do 63 m/s ( ve vybraných kvalitách). Rozsah použití je velice široký.

Brousící tělíska na stopce
Pro pracovní rychlost do 40m/s. Tvary válcové, kuželové, zkosené, ogivální, kulové. Síla stopky 3, 6, 8 mm. Pojivo keramické a gumové (pro leštění). Vhodné pro broušení otvorů a jiných obtížně dostupných míst.

Gumou pojené výrobky
Pojivo na bázi syntetického kaučuku. Kotouče elastické, brousící a podávací pro bezhroté broušení. Tvar plochý, s vybráním, hrncovitý i další. Rozměr od 12mm do 600mm. Výhodou je leštící schopnost těchto nástrojů.

Segmenty, kameny a pilníky
Segmenty pro rovinné broušení tvaru. Vyráběné tvary - ploché, zkosené, vypouklé i vyduté. Do skupiny kamenů a pilníků řadíme všechny brousící pomůcky (broušení v ruce), dvouzrné kameny ploché, čtvercové, pilníky v profilu trojúhelník , kruh, čtverec, obdélník a půlkruh. Dále honovací kameny, různé typy ostřičů, orovnávače a oživovače diamantových nástrojů.

Brousící plátna a papíry
Výrobky z umělých korundů, podkladový materiál papír, kepr, molino a česaná příze, pojivo pryskyřičné i klihové. Dodáváno v arších nebo rolích. Vhodné především pro ruční broušení.

Ostatní výrobky s pryskyřičným pojivem
Velice široký sortiment, který zahrnuje kotouče hrubovací (pro slévárny), brousící. Rozměry kotoučů od 50mm po průměr 900mm. Pracovní rychlost až 80m/s.